Gerekli Bilgiler

Kaplan Parke

Laminat Parkenin Altına Kullanılacak Malzeme Durumu

Laminat Parkelerin Uygulanması Esnasında Altına Kullanılacak Malzeme Seçimi, Öncelikle Laminat Parkenin Döşeneceği Zeminin Durumuna Bakılmalıdır.

Eğer Şap Üzerine Laminat Parke Uygulaması Yapılacak Ve Şapta Hafif Bozukluk Varsa, Isı Yalıtım Malzemesi Diye Tabir Edilen 3 V 5mm Kalınlığında Olan İzo1 (Kapron) Kullanılır. Kapron Laminat Parkenin Altında Zemin Bozukluğunu Giderici Özelliğe Sahip Olmakla Birlikte Aynı Zamanda Isı Ve Ses Yalıtımı Olarak’ta Kullanılır. Eğer Zeminde Eski Sistem Clasik Veya Masif Parke Var İse Kesinlikle Kapron Kullanılamaz. Nedeni İse Kapron’lar Gözenekli (Kapalı Hücre) Olmadıkları İçin Altta Kalan Masif Parkeye Hava Aldırmayarak O Parkenin Zaman İçerisinde Kabarmasına Neden Olacaktır.

Bunun İçin Önerilen Malzeme 2mm Kalınlığında Beyaz Şiltelerdir. Beyaz Şilte Düz Zeminlerde Laminat Parkenin Altına Kullanılan Standart Malzemedir. Kapron’lar İse Genelde Müşterilerin İsteği Doğrultusunda Uygulanır. 5mm Üzerinde Olan 1cm Ve 2 Cm’lik Kapron’lar Sakıncalıdır. Laminat Parkeler Clik Sistem Olduklarından Altına Kullanılacak Malzeme Ne Kadar Kalın Olursa O Kadar Esneme Oranı Fazlalaşır. Laminat Parke Zeminde Esnedikçe Zamanla Kilitlerinde Gıcırtı Başlar Ve Kilitler Birbirini Bırakabilir.

Bu Durumda Laminat Parkeler Garanti Kapsamı Dışına Çıkar.

Ürünler

Kaplan Parke Ürünlerini Detaylı İnceyiniz.....

Örnek Uygulamalar

Kaplan Parke Örnek Uygulamarımızı İnceyiniz.

Referanslarımız

Kaplan Parke'yi Tercih Edenlere
Teşekkür Ederiz...

© Her Hakkı Saklıdır. 2013'den Bu Zamana.., Kaplan Parke
Adres: Yeni Mah. İnönü Bulvarı 209/B (Didim Belediyesi Karşısı) Didim / AYDIN

Telefon :0256 811 05 47   GSM: 0507 120 13 20

Web Tasarım